Чим шкідливий цукор, чому від нього складно відмовитися і як це зробити?

Денна допустима норма споживання цукру - 76 г. Велика частина ласунів багаторазово її перевищує. Причина в тому, що цукор - це не тільки всім звичний солодкий білий порошок. Він міститься в багатьох продуктах харчування - в готових соусах, мигдалі, м'ясних напівфабрикатах, швидких кашах, йогуртах з наповнювачами, сирних виробах, сухофруктах, алкоголі, консервованих виробах. Надмірне споживання цього продукту шкодить здоров'ю.

Як перестати їсти цукор? Чому варто відмовитися від цукру?

Повністю виключити з раціону цукор не можна, оскільки він необхідний для повноцінної роботи організму. Однак зловживання ним загрожує ожирінням, карієсом, атеросклерозом, ендокринними і серцевими захворюваннями, хворобами печінки.

Цукор викликає звикання. Організм реагує на нього виробленням дофаміну і серотоніну. Це гормони задоволення, завдяки яким у людини покращується настрій і відбувається стрибок енергії. Однак це короткочасний ефект. Через деякий час настає втома, і людині хочеться отримати нову порцію цукру для продовження приємних відчуттів.

Цукор сприяє переїданню. Апетит зростає в міру того, як в крові знижується рівень глюкози. Цукор миттєво потрапляє в кровотік, провокуючи різкий стрибок рівня глюкози. У відповідь організм виробляє неабияку дозу інсуліну, який покликаний його знизити. Рівень глюкози швидко знижується, і людина знову хоче їсти. А весь отриманий цукор відкладається організмом про запас, що загрожує ожирінням.

Увага! Цукор прискорює старіння. У ласунів раніше з'являються зморшки, так як глюкоза відкладається в коллагені шкіри, знижуючи її еластичність.

Як перестати їсти цукор?

  • Не відмовляйтеся від цукру різко. Такий підхід загрожує синдромом відміни і зривами. Краще почніть поступово виключати з раціону цукровмісні продукти, в тому числі білу муку, оскільки організм швидко перетворює її в цукор. Вибираючи черговий продукт, уважно ознайомтеся з інформацією про нього на етикетці. Цукор може ховатися під такими назвами, як сахароза, фруктоза, глюкоза, кукурудзяний сироп. Вводьте в раціон продукти з корисними повільними вуглеводами - овочі, фрукти, зернові, бобові, сою, макаронні вироби з твердих сортів пшениці.
  • Віддавайте перевагу їжі з низьким глікемічним індексом. Він показує, як швидко продукт підвищує рівень глюкози в крові. У чистої глюкози ГІ дорівнює 100. Продукт з ГІ 90 підніме рівень цукру дуже швидко, а з ГІ 30 взагалі майже не підніме.
  • Пийте більше чистої води. Вона допоможе організму виводити токсини і знизить голод.

Чим замінити цукор?

Щоб підсолодити страви і напої - не обов'язково використовувати цукор. У нього є багато смачних і корисних альтернатив:

  • кокосовий цукор;
  • стевія;
  • сироп топінамбура;
  • сироп агави.

Для підтримки здоров'я зовсім не обов'язково повністю відмовлятися від цукру. Однак варто почати звикати їсти корисні солодощі. Віддавайте перевагу свіжим фруктам. У них теж присутні цукри, але в комбінації з іншими поживними речовинами, що уповільнює їх всмоктування і насичує організм корисними компонентами. Пийте чай з кокосовим цукром або стевією. Ваші смакові рецептори швидко звикнуть до більш м'якого солодкого смаку таких продуктів, і ви самі не захочете відчувати нудотну солодкість цукру.

29.11.2020

Рекомендовані товари