Шоколад заслужено вважається одним з найбільш популярних і улюблених ласощів в світі. Перед його яскравим ароматом і ні з чим незрівняним смаком не встоїть ніхто. Адже навіть невеликий шматочок здатний швидко покращити настрій і надати бадьорості. МістерВеган розповість про основні властивості цих ласощів і підкаже як вибрати найкорисніший шоколад.

Чим корисний шоколад

Шоколад - це природний антидепресант. У його складі є амінокислота триптофан, яка стимулює вироблення серотоніну, гормону радості. Помірне вживання шоколаду підвищує працездатність, концентрацію уваги, стимулює розумову діяльність. Антиоксиданти, що входять в шоколад, сприяють уповільненню процесу старіння і зміцнюють імунітет.

Але шоколад - досить калорійний продукт (~ 540 ккал на 100 гр.), Він містить велику кількість цукру і жиру, тому його надмірне вживання може привести до ожиріння і збільшити ризик виникнення цукрового діабету. 

Для дорослої здорової людини рекомендовано вживати не більше 50 г шоколаду за один прийом і не частіше двох разів на тиждень. А дітям у віці до 3 років їсти шоколад категорично не рекомендується - склад продукту занадто складний і важкий для непідготовленої дитячої травної системи. Пригощати малюків шоколадом можна з 5 - 6 років, по 20 грамів не більше 2 разів на тиждень.

Як вибрати правильний корисний шоколад

Категорія шоколаду визначається процентним вмістом какао. Чим більший його відсоток, тим шоколад вважається краще. Натуральним шоколадом можна назвати тільки той, який містить какао-масло, а не інші замінники. Кондитерський виріб, в якому какао-масло замінюється соняшниковою, соєвою, пальмовою оліями, називається солодкою кондитерською плиткою .

Шоколад ділиться на молочний, гіркий, вершковий і білий. Якісний шоколад відрізняє сухий хрускіт при розламуванні. Шматочок такого шоколаду легко тане в роті, тому що температура плавлення какао-масла складає 32 градуси, трохи нижче нормальної температури людського тіла. А солодка кондитерська плитка дуже тверда - її доведеться в буквальному сенсі гризти. При цьому в роті залишиться масляний післясмак.

Шоколад - продукт примхливий. При стійкій спеці какао-масло в його складі починає частково плавитися. Воно проступає на поверхню плитки дрібними краплями, а при зворотному застиганні краплі утворюють сірі плями. Цей ефект називається «жировим посивінням». А ось при низькій температурі з шоколаду виморожується вода, в такому випадку з'являються білі плями сахарози - «цукрове посивіння». Якщо ви придбали продукт з даними ознаками, це означає, що були порушені умови зберігання. Користі від нього вже не буде, а смакові якості втрачені.

Варто зазначити, що термін зберігання шоколаду безпосередньо залежить від кількості жирів, які містяться в ньому . Чим більша частка жирів, тим менше він може лежати на полиці. Наприклад, до самих швидкопсувних належать вершкові сорти, шоколад з начинками і білий шоколад.

Також при покупці цього продукту необхідно вивчати етикетку. Маркування на упакованому шоколаді в плитках масою більше 50 г, коробках і пачках з шоколадом (шоколаді у вигляді батончиків, фігур або медалей) повинна містити товарний знак, найменування підприємства-виробника, його місцезнаходження. Крім того, повинні бути позначені найменування експортера, імпортера, країни і місця походження, найменування продукту. На етикетці обов'язково вказується склад, маса, дата виготовлення і термін придатності. Обов'язково зверніть увагу на наявність інформації про умови зберігання та відомостей про харчову та енергетичну цінність продукту.

На етикетках і споживчій тарі з діабетичним шоколадом додатково вказують зміст ксиліту (сорбіту та ін.), загального цукру (в перерахунку на сахарозу) на 100 г продукту. Обов'язково має бути присутній напис «Вживається за призначенням лікаря» і символ, що характеризує приналежність продукту до групи діабетичних виробів.

Бажаємо Вам купувати лише найкращий шоколад. Тоді вам гарантований гарний настрій і заряд бадьорості від якісного продукту. 

09.04.2021

Рекомендовані товари